Mozilla Thunderbird Portable Türkçe v52.5.2

Mozilla Thunderbird, elektronik postaları web arayüzüne ulaşmadan masaüstünden yönetme imkanı sunan bir e-posta istemcisidir. Mozilla Thunderbird ile iletilerinizi çok daha kolay organize edebilir, yerel diskte saklayabilir, iletileri daha hızlı oluşturabilir ve karşı tarafa gönderebilirsiniz.

İndir Portable Mozilla Thunderbird 52.5.2 Türkçe [41.9 MB, Google Drive]


Resmi olarak Portable Türkçe sürümü bulunmayan yazılımı kendiniz Türkçeleştirmek için ise aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • PortableApps.com adresinden indireceğiniz Portable Mozilla Thunderbird dosyasını taşınabilir sürücüye kurun.
  • Bu adresteki Mozilla Thunderbird Türkçe dil dosyasını [tr.xpi] bilgisayarınıza indirin (Farklı bir sürüm kullanıyorsanız, linkteki versiyon numarasını değiştirin.) (Firefox tarayıcı kullanıyorsanız sağ klik “Bağlantıyı farklı kaydet” ile kaydedin), Mozilla Thunderbird yazılımını başlattıktan sonra sağ üst köşedeki menüden Add-ons kısmına gidin, açılan Add-ons Manager penceresinde yine sağ üstte ayar simgesi kısmından “Install Add-on From File”‘e tıklayarak indirdiğiniz tr.xpi dil dosyasını seçip kurun.
  • Sağ üst köşedeki menüden Options/Options/Advanced/Config Editor yolunu izleyin. Bu, Mozilla ürünlerinde kullanılan ayar bölümüdür. Karşınıza çıkan uyarı bölümünü onaylayın, en üstte göreceğiniz Search filtresinde general.useragent.locale terimi arayın, karşınıza çıkan sonuca tıklayarak en-US değerini tr-TR olarak değiştirin.

Programı yeniden başlattıktan sonra Türkçe arayüz ile kullanabilirsiniz.